NEUROIMPULS © 2019 | POLITYKA PRYWATNOŚCI | WARSZAWA, UL. NOWOLIPKI 12/99

BIOFEEDBACK

W Instytucie neuroImpuls proponujemy połącznie treningów biofeedback z coachingiem lub terapią psychologiczną, w zależności od potrzeb Klienta. Takie holistyczne podejście pozwala nie tylko optymalizować pracę mózgu, ale także wspierać wprowadzanie nowych nawyków i zmian w swoim życiu. Dzięki takiej dwu torowej pracy możliwe jest osiąganie jeszcze lepszych efektów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat specyfiki Treningów Biofeedback:

Metoda Biofeedback opiera się na biologicznym sprzężeniu zwrotnym. Podczas treningów EEG-Biofeedback elektrody, przyklejone do głowy, odczytują aktualny zapis bioelektrycznej aktywności mózgu, a specjalny sprzęt przetwarza go na ilościowy zapis poszczególnych fal mózgowych. Dzięki temu możemy obniżać aktywność fal mózgowych, których jest zbyt dużo, a wzmacniać tych, których jest za mało. Na ekranie obserwowanym przez Klienta widoczne jest to jako zmiana w grze lub oglądanym filmie. Podczas treningów fizjologicznych - oddechowych lub HRV - specjalne czujniki odczytują bieżącą aktywność fizjologiczną w tych zakresach.

 

Biofeedback jest metodą bezpieczną, ponieważ to klient swoją pracą wpływa na działanie swojego organizmu i mózgu. Nic do ciała i mózgu nie jest wysyłane, tak jak i lustro pozwala nam korygować swoją sylwetkę, ale samo z siebie na nią nie wpływa.

 

Treningi EEG-Biofeedback dają doskonałe rezultaty zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Treningi fizjologiczne prowadzimy w charakterze relaksacyjnym i przeznaczone są dla osób dorosłych. Seniorzy również mogą skorzystać z treningów, choć będą oni potrzebować większej liczby sesji dla osiągnięcia efektów.

 

Treningi fizjologiczne trwają ok. 0,5h, natomiast treningi EEG-Biofeedback ok. 1h i dla najlepszych rezultatów powinny odbywać się 2-3 razy w tygodniu.