NEUROIMPULS © 2019 | POLITYKA PRYWATNOŚCI | WARSZAWA, UL. NOWOLIPKI 12/99

AVS/TRENINGI RELAKSAYCJNE

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy nam na każdym kroku i w każdym wieku. Nie unikniemy go, jednak możemy nauczyć się radzić sobie z nim oraz niwelować jeogo negatywne skutki. Aby tego dokonać, należy posiąść umiejętność relaksowania się. Czasem jednak wydaje się to trudne lub nawet niemożliwe. Ze względu na to chcemy zaprezentować naszym Klientom różne ścieżki prowadzące do stanu relaksu.

 

Najbardziej popularnym i znanym sposobem na odprężenie są treningi relaksacyjne. W Instytucie neuroImpuls proponujemy dwa rodzaje treningów relaksaycjnych: indywidualne i grupowe. Podczas spotkań z terapeutą uczestnicy treningów poznają lepiej siebie i sygnały płynące z ich ciała świadczące o rosnącym napięciu. Uczą się także różnorodnych technik relaksacji, tak aby mieć jak najbogatszy repertuar narzędzi pomagających w odprężeniu. Połączenie spotkań indywidualnych i grupowych pozwala także na naukę od siebie na wzajem i doskonalenie nabytych umiejętności w ciszy i spokoju.

 

Proponujemy także AVS (Audio Visual Stimulation). Jest to rodzaj stymulacji mózgu, która odbywa się poprzez odpowiednio dobrane światła i dźwięki. Podczas sesji Klient ma założone specjalne okulary i słuchawki, które umożliwiają odbiór tych bodźców. Na podobnej zasadzie działa znany system CITA. Dzięki urządzeniu AVS możemy stumulować nasz mózg do szybszej pracy, lepszej nauki, ale przede wszystkim możemy go wyciszyć i dać jemu i sobie chwilę wytchnienia. Taka relaksacja, systematycznie powtarzana, może być bardzo efektywna.

 

Innym sposobem na znalezienie chwili spokoju i wyciszenie się jest trening oddechowy Biofeedback. Podczas tego treningu, obserwując rytm oddechu, uczymy się oddychać tak, aby nasz organizm czuł się zrelaksowany. Oddech jest bowiem kluczem do uspokojenia nerwów, łatwym do zastosowania w każdej sytuacji. Równy oddech pozwala także na uspokojenie pracy serca, co nasz organizm rozumie jako odprężenie. Trening oddechowy trwa ok. 30 min.

 

W tej różnorodnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, tak aby choć na chwilę zagłębić się w błogim stanie odprężenia.